انرژی‌یار

سامانه بنزینِ من

شرکت انرژی‌یار آیریک شریف، ارائه دهنده و توسعه دهنده سامانه‌های عرضه و تقاضا برای ایجاد بازاری متشکل در زمینه‌های مختلف می باشد، این مجموعه با توجه به استراتژی خود به جهت حضور در بازارهایی که قیمت‌گذاری دستوری و یارانه‌ای دارند، در ابتدا وارد بازار حامل‌های انرژی شد.

اولین محصول این شرکت سامانه بنزار است که بعدا به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی به سامانه بنزین من تغییر نام داد. این سامانه اولین بازار آنلاین سهمیه بنزین می‌باشد، که تمامی بخش‌های مربوط به چرخه ارائه سهمیه و یارانه، خرید، فروش و انتقال، کیف پول و سایر بخش های مربوط به یک بازار را در خود داراست.

اختصاص عادلانه یارانه انرژی به هر فرد

امکان تبادل یارانه میان مردم با تعرفه دلخواه

تنظیم گری داده محور بازار انرژی

راهکار فناورانه توزیع بهینه یارانه

انرژی یار
مترینا

مترینا

سرمایه‌گذاری خرد و مطمئن در بازار مسکن

مترینا پلتفرم توکن‌سازی ملک مبتنی بر بلاک‌چین است که امکان خرید متری را برای سرمایه‌گذاری خرد در بازار املاک فراهم می‌نماید. مترینا از یک سو بستری شفاف مبتنی بر بلاک‌چین است که خرید و مبادله امن توکن ملک را برای کاربران ممکن می‌سازد و از سویی دیگر با توسعه پشتوانه قانونی خرید توکن ملک، امکان سرمایه‌گذاری مطمئن و قانونی را ایجاد می‌نماید.

با مترینا می‌توانید سرمایه‌تان را حفظ کنید؛ متر متر سهم بخرید و به‌تدریج صاحب خانه شوید.

امکان سرمایه گذاری خرد در حوزه مسکن

شفافیت حداکثری با استفاده از فناوری بلاکچین

مبادله و معامله متری مسکن با استفاده از ابزارهای حقوقی و قراردادهای قانونی

امکان معامله و مبادله توکن مسکن در بازار ثانویه

بادام

بازی با داده برای مدیران، پلتفرم آموزش علم داده به مدیران از طریق بازی

بادام، پلتفرمی برای آموزش تصمیم‌گیری داده‌محور به شیوه تعاملی، بازی‌گونه و مبتنی بر نمونه‌های کاربردی استفاده از داده است. درس‌بازی‌های بادام در ضرورت استفاده از داده به جای شهود در تصمیم‌‌گیری و آموزش مفاهیم و روش‌های علم داده از سطوح ابتدایی تا تخصصی، برای خودآموزی قشر وسیعی از دانشجویان علاقمند تا مدیران و سیاستگذاران در بخش عمومی و خصوصی کاربرد دارند. پلتفرم بادام همچنین بستری برای انتشار درس‌بازی‌های تعاملی از سوی آموزگاران دیگر و ایجاد اجتماعی(community) مجازی به زبان فارسی در حوزه علوم داده است.

آموزش علم داده با استفاده از بازی

آموزش علم داده به افراد سرشلوغ

آموزش علم داده به صورت تعاملی

آموزش علم داده با کمک داده های واقعی و سیاستی

بادام
تحول یار

فنّاوری‌های تحول‌یار شریف

احراز هویت برخط با رویکرد ارزیابی مستمر و تحلیل داده

این شرکت در راستای هموارسازی مسیر تطابق پلتفرم‌های دیجیتال با منافع عمومی، با بهره گیری از فناوری‌های تنظیم گری فعالیت می کند. محصول طراز احراز هویت برخط سامانه ثنای قوه قضاییه، حاصل تجربه ای مثبت از تعامل بخش خصوصی با بخش حاکمیتی در جهت ایجاد راهکاری سازنده و طراحی محیطی رقابتی و شکننده انحصار برای رفع نیاز مردمی است.

طراز احراز هویت از یکسو با کارگزاران بخش خصوصی در ارتباط بوده و از سوی دیگر با اتصال به هسته قوه قضاییه، عملکردهایی چون رتبه بندی کارگزاران، اصلاح هوشمند الگوریتم کارگزاران مبتنی بر داده، تعریف شاخص های کلیدی عملکرد پویا، و دسته بندی اقشار مختلف کاربران را انجام می‌دهد. 

اما فعالیت های فناوری‌های تحول‌یار شریف محدود به حوزه احراز هویت نمانده و پس از اجرای موفقیت آمیز مدل طراز در حوزه احراز هویت به دنبال توسعه آن در سایر خدمات حقوقی و قضایی می باشد. 

پلتفرم تنظیم گری احراز هویت آنلاین

طراحی و ارزیابی راهکارهای مشارکت دولت با بخش خصوصی به صورت غیرانحصاری

ارزیابی مستمر راهکارهای هوش مصنوعی احراز هویت

ارائه دهنده راهکارهای فناورانه حوزه حقوقی-قضایی

بهبود

بازار هوشمند بهداشت و درمان

بهبود (بازار هوشمند بهداشت و درمان) در تلاش است که با استفاده از ظرفیت کارشناسان نخبه کشور بستری برای افزایش کیفیت خدمات درمانی به وجود آورد و مراکز تصویربرداری را به بروز‌ترین خدمات هوشمند جهانی مجهز کند. از طرفی در حوزه تولید برنامه‌های هوشمند، توانمندی بالایی در کشور وجود دارد که برای رشد، نیازمند یک بستر گسترده برای معرفی به مصرف کنندگان این برنامه‌ها (مراکز تصویربرداری) است. بهبود، زیرساخت مورد نیاز برای توسعه و تجاری‌سازی برنامه‌های هوش مصنوعی حوزه بهداشت و درمان را فراهم می‌کند و یک رابط قابل اعتماد و کاملاً مهندسی شده بین سیستم‌های حساس و پیچیده مراکز پزشکی و نوآوران هوش مصنوعی است.

توسعه بستر مورد نیاز برای توسعه و تجاری سازی برنامه های هوش مصنوعی حوزه بهداشت و و درمان

استخراج اطلاعات کاربردی از تصاویر پزشکی برای پزشکان غیر رادیولوژییست

بهبود دقت، سرعت و کارامدی تحلیل تصاویر پزشکی

بهبود زیرساخت دیجیتال حوزه سلامت برای ارائه خدمات کارامد و مقرون به صرفه

بهبود
نت متر

نت متر

شبیه ساز تعاملی برای سنجش تقاضای تعرفه اینترنت

“آیا کاربران از هزینه‌هایی که برای اینترنت اختصاص می‌دهند، کاملا آگاه هستند؟” پرسشی که منجر به شکل‌گیری شبیه‌ساز “نت متر” شده است. “نت متر” با تطبیق اطلاعات اعلامی توسط کاربر، موقعیت او را در دهک‌‌های مصرفی اینترنت در ایران نشان می‌دهد و علاوه بر آن، مقایسه هزینه اینترنت در سایر کشورها را نیز به او اعلام می‌کند. “نت متر” با آگاهی دادن درباره اهمیت تعرفه اینترنت، از طرفی با شهروندان در تعامل است و از طرف دیگر با اقداماتی مانند سنجش کشش قیمتی تقاضای اینترنت، یاریگر بخش خصوصی و سیاستگذاران است تا راه‌حل‌ سیاستی مناسبی برای چالش‌های مرتبط با تعرفه اینترنت بیابند.

توسعه راهکار سیاستی جهت تعرفه گذاری اینترنت

مقایسه هزینه اینترنت با سایر کشورها

سنجش کشش قیمتی تقاضای اینترنت

پلتفرم تعاملی

شناسیار

سامانه محافظت از مالکیت فکری محتوا

محافظت از مالکیت فکری محتوا در عصر دیجیتال بدون استفاده از فناوری میسر نیست. جهت حل این مساله، شناسیار توسعه سامانه‌ای براساس فنّاوری تشخیص خودکار محتوا (ACR) در دستورکار قرار داده است. این فنّاوری مبتنی بر هوش مصنوعی جهت شناسایی محتوای ویدئویی برای حفظ مالکیت فکری به کار می‌رود و بدین طریق از انتشار محتوای دارای حق نشر به صورت غیرمجاز در سکوهای کاربر-محور و شبکه های اجتماعی جلوگیری کند.

راهکار فناورانه محافظت از مالکیت فکری

استفاده از فناوری های هوش مصنوعی و اثرانگشت

جلوگیری از انتشار محتوای صوت و تصویر بدون رضایت مالک آن محتوا

پلتفرم ثبت و شناسایی محتوای بومی

شناس یار
داتاپ

داتاپ

فناوری‌های مستندساز ادله الکترونیکی

سامانه مستند ساز ادله الکترونیکی داتاپ، بستری جهت گردآوری، دسترسی و استنادپذیری به ادله الکترونیکی اشخاص حقیقی و ارائه آن ها به دادگاه می باشد. به کمک این سامانه می توان تمامی مدارک الکترونیکی (در شبکه های اجتماعی و پیام رسان های داخلی و خارجی) شامل اسکرین شات از چت ها و پست ها، محتوای صفحات و کانال های فضای مجازی، موارد کلاهبرداری اینترنتی، حفاظت از مالکیت معنوی را استنادپذیر، قابل نگهداری و قابل ارجاع نمود. این سامانه کمک بسیاری به دسترس پذیری اطلاعات در لحظه و اعتمادسازی به فرآیند شکایت می کند.

کمک درجهت استناد پذیری محتوای مبادله شده در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها

ثبت و دسترسی لحظه ای به شواهد الکترونیکی

تسهیل و تسریع فرایند های حقوقی و قضایی

راهکار فناورانه استنادپذیری شواهد و ادله الکترونیکی